Galerija

Jaunųjų atlikėjų festivalis „Karvelėli mėlynasai“ 08-02

 

Paežeriuose nuskambėjo antrasis jaunųjų atlikėjų festivalio „Karvelėli mėlynasai“ koncertas. Šįkart klausytojams savo atliekamus kūrinius dovanojo itin gausus būrys jaunų atlikėjų. Vos prieš metus susibūręs medinių pučiamųjų kvintetas NAIA – jaunų, tačiau jau pasaulinio pripažinimo siekiančių ir užsienyje kvalifikaciją tobulinančių atlikėjų kolektyvas klausytojus stebino muzikinių spalvų išraiškingumu ir meniniu  kontrastingumu.

Itin šiltai žiūrovų buvo pasitikti vokalistai: profesorė, operos primadona, Nacionalinės premijos laureatė Irena Milkevičiūtė su savo mokiniais Laurynu Juozapu Aksamitu ir mūsų kraštiete Emilija Finagėjevaite. Populiarūs lietuvių ir užsienio autorių kūriniai, gražūs balsai šiltą ir saulėtą popietę Paežerių dvaro sodyboje pripildė romantiškos nuotaikos.

Renginio metu taip pat buvo įteikti padėkos raštai medžio drožėjams, pavasarį Paežerių dvaro parką papuošusiems meniškomis skulptūromis. Dėl karantino organizatoriams plenero užbaigimą teko atidėti vasarai, todėl buvo pasirinkta ši, koncerto, diena. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė įteikė mero padėkas bei atminimo dovanas plenero „Paežerių dvaro legenda“ dalyviams: Antanui Lastauskui (Kalvarija), Raimundui Blažaičiui (Alvitas), Artūrui Zienkai (Alytaus rajonas) ir Juozui Videikai (Jurbarkas) už dvaro legendos meninį įprasminimą, pratęsiant šimtamečio ąžuolo gyvenimą. Į koncertą susirinkę žiūrovai galėjo Kęstučio Inkratos surengtoje parodoje išvysti įsimintiniausias plenero akimirkas – nuo medžio apdorojimo, iki skulptūros pastatymo.


PIETŲ LIETUVOS MUZIEJININKŲ SĄSKRYDIS BIRŠTONE

 

Liepos 10 d. Birštone vyko Pietų Lietuvos 11 muziejų darbuotojų tradicinis sąskrydis. Sąskrydžio dalyvių laukė pirmas išbandymas – užkopti į Vytauto kalną, nes atidarymas vyko ant piliakalnio. Birštono muziejaus darbuotojas svečius supažindino su Birštono istorija, pasveikino rajono savivaldybės atstovas, Jiezno kaimo kapela „Jieznelė“. Toliau laukė sekantis išbandymas – grožėjimasis Nemuno vingiais iš Birštono apžvalgos bokšto. Bet kad pasigrožėtume, turėjome užlipti į aukštąjį bokštą. Deja, tai ne kiekvienam pavyko.
Sąskrydžio programa tęsėsi tarp miškų įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje. Čia muziejai papasakojo apie darbą karantino sąlygomis, pasveikino vieni kitus, pasidalijo dovanomis. Visus nudžiugino nuotaikingas Stakliškių kultūros centro pasirodymas, naujų muziejininkų krikštynos ir bendravimas prie lauknešėliais nukrautų stalų. Sąskrydis parodė, kad muziejininkai ne tik kūrybingai ir sunkiai dirba, bet ir moka linksmintis.


Liepos vakaras su orkestru „Kybartai“ Paežerių dvaro sodyboje

 

Koncerte dalyvavo:
,,Lietuvos balso“ finalininkė Laura Ziegoraitytė 
Tekstus skaitys Mindaugas Bučinskas
Orkestro "Kybartai" šokių kolektyvas ,,Liepa“
Šokių kolektyvas ,,Agatas“
KKC Pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Kybartai“


Jaunųjų atlikėjų festivalis „Karvelėli mėlynasai“

 

Nostalgijos kupinu romansu „Karvelėli mėlynasai“, kurį iš Paežerių dvaro balkono sudainavo Edgaras Montvidas, prasidėjo jaunųjų atlikėjų festivalis „Karvelėli mėlynasai“. Vienas žymiausių pasaulio tenorų, kurio balsas skamba Londono karališkojoje „Covent Garden“ operoje, Milano „La Scala“, Paryžiaus Versalio rūmuose, Ciuricho, Vienos ir kitų didžiausių pasaulio miestų operose bei teatruose, sutiko būti šio festivalio globėju. Sveikinimo kalboje E. Montvidas prisiminė nelengvą savo muzikinį kelią, kaip jį, mažą berniuką iš Kybartų, vos persikėlus gyventi į Kauną, mama nuvedė į muzikos mokyklą. „Kiekvienam menininkui pirmiausia svarbu būti pastebėtam, kaip ir svarbu sulaukti aplinkinių paramos, todėl džiaugiuosi, kad savo globa, galbūt patarimais galėsiu prisiliesti prie šių jaunųjų talentų skrydžio,“ – sakė E. Montvidas. „Šiame festivalyje skambės vardai, kuriuos rekomenduojame įsiminti, nes po keleto metų juos gal matysime tik pasaulio scenų afišose,“ – atidarydama festivalį kalbėjo Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus direktorė Jurgita Morozaitė.Direktorės žodžius patvirtino atidarymo koncerto atlikėjai: kartu su E. Montvidu scenoje pasirodė nepaprastai gražaus ir įtaigaus balso atlikėja Vismantė Vasaitytė bei jaunatviškas ir energingas styginių kvartetas „Archi Quartett“. Koncerto metu skambėjo ne tik populiarioji klasika, bet ir šiuolaikiniai lietuvių autorių romansai. Gausiai Paežerių dvare susirinkusius klausytojus džiugino ne tik puikūs atlikėjų balsai, bet ir šiltas bendravimas bei charizmatiškojo E. Montvido staigmenos. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė mero vardu padėkojo Edgarui Montvidui už meilę savo gimtajam kraštui bei globą ir puikų pavyzdįjaunimui.


GYVENTOJŲ TRĖMIMŲ PRADŽIOS PAMINĖJIMAS

 

Birželio 14 d. vyko sovietinės okupacijos 80-mečio ir gyventojų trėmimų pradžios minėjimas „Išplėšti iš Tėvynės delnų“. 12 val. Vilkaviškio katedroje buvo aukojamos šv. Mišios. Paminėjimas vyko prie Vilkaviškio viešosios bibliotekos stovinčio paminklo genocido aukoms atminti, kur susirinko gausus būrys buvusių tremtinių, jų artimųjų, Vilkaviškio P. Karužos 406 kuopos šauliai, vad. R. Ramanauskas, svečiai iš Vilniaus –Seimo nariai Kęstutis Smirnovas ir Paulius Saudargas, knygų apie tremtį autorė Goda Krukauskienė, krašto istorijos puoselėtojai. Gintauto Turonio atliekama birbynės melodija sukėlė minorinę nuotaiką, kurią papildė jaunųjų šaulių atliekama meninė kompozicija ir renginio vedėjos Elenos Rupeikienės skaitomos eilės. Minėjimo dalyvius pasveikino rajono meras Algirdas Neiberka ir europarlamentaras Juozas Oleka. Prisiminimais apie Sibire praleistus metus pasidalino buvę tremtiniai Regina Neiberkienė ir Kęstutis Dambrava, kaip šeimos saugo savo tėvų atminimą papasakojo rezistento Alfonso Pumerio dukra Gitana Pumerytė-Vosylienė, politkalinės Marijonos Želvytės dukra Linutė Skrinskienė. Padėję gėles prie paminklo minėjimo dalyviai aplankė Vilkaviškio geležinkelio stotį, iš kurios prieš 79 metus pajudėjo į šiaurę tremtinių vagonai, meldėsi prie genocido aukų paminklo Vilkaviškio kapinėse. Renginys baigėsi Paežerių dvaro ledainėje, kur renginio dalyviams buvo pristatyta paroda „Išplėšti iš Tėvynės delnų“. Vaišindamiesi muziejininkų paruošta arbata buvę tremtiniai prisiminė Sibire patirtas negandas, aptarinėjo parodos eksponatus ir žadėjo ekspoziciją papildyti savo saugomomis relikvijomis


Tautodailininko Sauliaus Tumelio paroda „Gyvybės medžio raštai“


Paežerių dvare vyko moksleivių varžytuvės

Pasitikdamas Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmetį, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus 2020 m. kovo 10 dieną organizavo varžytuves Vilkaviškio rajono vyresniųjų klasių moksleiviams „Tautos istorija kalbos lobynuos slypi“, skirtą Lietuvių kalbos dienoms paminėti.


2020 m.Vasario 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda lankėsi Marijampolės regione, kur susitiko su apskrities merais, vietos bendruomenių atstovais. Pasodinęs ąžuoliuką dr. Jono Basanavičiaus tėviškėje, Prezidentas užsuko į Paežerių dvarą, kur susitiko su Marijampolės regiono bendruomenių atstovais. Prezidentas liko sužavėtas nuostabiu Paežerių dvaru, jo architektūra, domėjosi dvaro istorija bei savininkais. Atminimo knygoje pasirašęs Prezidentas Gitanas Nausėda palinkėjo Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus darbuotojams didžiausios sėkmės ir optimizmo puoselėjant vertingą istorinį paveldą ir populiarinant istorinės atminties klodus.


Renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai „Tėvynę reikia visą laiką kurti“


Atidaryta laikrodžių paroda ,,Dvaro laikas"


Muzikine-menine kompozicija „Magdalenos žemė žydi“


Gerumo ir šilumos kupinas vakaras. Vilkaviškio rajono ROTARY klubas kartu su prodiusere, dainų autore ir atlikėja Laima Lapkauskaite bei Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centru-muziejumi organizavo gerumo vakarą-koncertą „Lai išsipildo vaikų kalėdinės svajonės“.


Kalėdinė popietė „Kiškių mokykla“ - 2019 m.


Dvarų senovinės muzikos festivalio „Viva la musica“ užburiantis koncertas 


Laisvės kovų 100-mečio Lietuvos kariuomenės dienos šventė - 2019 m.
 


Vakaras, skirtas S. Nėriai. Pasmerkti negalima išteisinti


Knygos pristatymas ,,Sūduvos girios“ (Sūduvos girių ir miškų ūkio istorinė apžvalga) su jos autoriais 


Senasis Paežerių dvaro parkas spalio 30 dienos vakarą tarsi atgijo, nušviestas beveik dviejų šimtų moliūgų žibintų šviesa. Ypatingai džiaugiamės tais, kurie atėjo ne tik pasigrožėti, bet ir atsinešė savo išskaptuotus moliūgus, kurie prisidėjo prie siekio


Septintasis dvarų senovinės muzikos festivalis „Viva la musica“. Renginį Paežerių dvaro rūmuose pradėjo Kroatijos Respublikos ambasadorius Lietuvos Respublikoje Krešimir Kedmenec, kuris atidarė parodą "Kroatijos nematerialus kultūros paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą"


Europos sporto savaitė #BEACTIVE - 2019


Trakų Salos pilyje baigiamasis 2019 m. Lietuvos muziejų kelio „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“ uždarymo renginys /konferencija


Europos paveldo dienos'19


Paežerių dvare lankėsi svečiai iš Lenkijos – Ruciane-Nida ir Kowale Oleckie savivaldybių atstovai


Marijampolės kraštotyros muziejuje vyko Muziejų kelio atidarymas  - 2019


Išvyka ,,Vietų vardais į mus kalba žemė ir laikas. Pasiklausykime jų sakmės ... “


SŪDUVIŲ AMATŲ IR JONINIŲ ŠVENTĖ ,,MEISTRELI, PAMOKYK AMATO, JONELI, PRALINKSMINK MERGELĘ!” 


LR Seimo nario Algirdo Butkevičiaus inicijuojama Geriausių rajono mokinių pagerbimo šventė - 2019


Trėmimų 78-ųjų metinių minėjimas


2-asis Paežerių dvaro vaikų šokio ir muzikos festivalis


MUZIEJŲ NAKTIS - 2019


Pietų Lietuvos muziejininkai rinkosi paminėti Tarptautinę muziejų dieną Marijampolėje. Muziejininkus sutiko ir pasveikino Marijampolės kraštotyros muziejaus direktorius A. Pileckas su Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinio muziejaus direktore R. Alesienė. Viešnagė paįvairinta ekskursijomis po miestą ir vakarone Tautkaičių klojimo teatre


Dvare viešėjo Lietuvos Respublikos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Vizito metu ministras apžiūrėjo Paežerių dvaro sodybos kiaulidžių pastatus bei patį dvarą.


Paežerių dvare viešėjo Kroatijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Krešimiras Kedmenecas ir ambasadoriaus asistentė Jurga Jozič. Svečius lydėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė.


Nuotaikinga Atvelykio šventė ,,Mažųjų Velykėlės“ su Velyke (Edita Andriulioniene), šokiais ir dainom, puikiu oru ir gera nuotaika, Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedros šventoriuje


,,Menų dūzgės 2019“, kurių metu pristatytos naujos edukacinės programos: - KĄ PASAKOJA SENOS MUZIEJAUS KNYGOS; - RESTAURAVIMO MAGIJA


Penktadienio popietė dvaro ledainėje ,,Su pirma paukščio giesme“


Paežerių dvaro ledo skulptūrų festivalis - 2019


Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2019“


Kalėdinė popietė  „Ir kiškiams patinka Kalėdos...“

 


Vilkaviškyje viešėjo ROTARY 1462 apygardos 2018/19m. valdytojas Virginijus Šniukas


Vilkaviškio rajono verslininkų pagerbimo ceremonija Paežerių dvare su garbingais svečiais: Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka, vicemeras Kazys Kiaulakis, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė, bet ir kiti garbūs svečiai – Lietuvos Respublikos Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, Seimo narys Kęstutis Smirnovas, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė, Užimtumo tarnybos prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno klientų aptarnavimo departamento direktorius Tautvydas Bielozarevičius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo tarybos pirmininkas Kęstutis Svitojus bei filialo direktorius Evaldas Ulevičius. 
 


Dvarų senovinės muzikos festivalis ,,Viva la muzica" - 2018

 


Juozo Šalčiūno medžio drožinių ir tapybos darbų parodos atidarymas


Minėjimas skirtas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio įkūrimo 30-mečiui


Europos paveldo dienos - 2018


UGNIES FESTIVALIS „PASAKA“


Paežerių dvaro XI-asis festivalis


Muziejų kelias 2018


Susitikimas su Daktaro Janušo Korčako centro pirmininke Irina Beliene


Joninių šventės Paežerių dvaro sodyboje - 2018


Vilkaviškiečiai paminėjo didžiosios tremties ,,Vesna“ 70-metį.


Seimo nario Algirdo Butkevičiaus iškilminga geriausių rajono mokinių pagerbimo ceremonija, Paežerių dvare - 2018


Paežerių dvaro sodyboje nuskambėjo Bergiš Gladbacho kamerinio orkestro akordai


Paežerių dvaro sodyboje vyko Europos kultūros paveldo metų atidarymas ir I respublikinis Paežerių dvaro vaikų baleto šokio ir muzikos festivalis


Saulėta ir šilta sekmadienio popietė visus didelius ir mažus sukvietė į Paežerių dvaro kiemelį švęsti Atvelykio šventės.


Dvaro rūmų ledainėje įvyko renginys ,,Ir vėl sugrįžta paukščiai“. Dalyvavo švietimo ugdymo įstaigos, Lietuvos arboristų asociacijos vadovas R. Žilinskas, Vištyčio regioninio parko specialistas V. Leonavičius.


Paežerių dvare vieši Suchovolės (Suchowoli) savivaldybės (Lenkija) burmistras Michał Grzegorz Matyskiel, kuris kartu su Vilkaviškio rajono savivaldybės meru Algirdu Neiberka pasirašė bendradarbiavimo sutartį tarp dviejų savivaldybių.


Paežerių dvare vyko pasitarimas dėl Europos paveldo metų ir Europos paveldo dienų 2018 m. renginių organizavimo


Ledo skulptūrų ir šviesų festivalis ,,Pasaka”


Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko šeštoji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“


Vilkaviškio rajono Garbės pilietės Magdalenos Birutės Stankūnienės gimtadienio ir atminimo pagerbimo popietė ,,M. B. Stankūnienės vilčių ir darbų vieškelis“ 

 


Kalėdinė popietė  „O mums žiema – Kalėdinė pasaka“


Lietuvos mažosios kultūros sostinės – Paežeriai 2017 uždarymas


Paežerių dvaro rūmuose - Augusto Strindbergo spektaklis „Freken Julija“


Penktasis dvarų senovinės muzikos festivalis „Viva la musica“


Paežerių dvare lankėsi Turizmo departamento vertinimo komisija


KULTŪRINIS KRAŠTOVAIZDIS: NUO PILIAKALNIŲ IKI MIESTO BOKŠTŲ (EUROPOS PAVELDO DIENOS 2017)


Mokslinė konferencija ,,TIESOS IR MEILĖS KELIU“, skirta žymiausiems nepriklausomos valstybės kūrėjams ir puoselėtojams, kilusiems iš Vilkaviškio krašto


Paežerių dvaro festivalis - 2017


Šarūno Barto filmas “Šerkšnas” Paežerių dvaro sodyboje


Paežerių dvare lankėsi kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson

 


Iš renginių ciklo „Džiaugsmo dalybos“


Joninių šventė - 2017


Birželio 14 d. vyko Gedulo ir vilties dienos, bei 1947 m. tremties 70-mečio paminėjimai


Labanore ir Palūšėje pristatome Paežerius, 2017 mažąją kultūros sostinę


Seimo nario Algirdo Butkevičiaus iškilminga geriausių rajono mokinių pagerbimo ceremonija, Paežerių dvare


SŪDUVIŲ AMATŲ ŠVENTĖ - 2017


Kasmetinė muziejininkų sueiga Alytuje - 2017


Šviesos skulptūrų parko BALTA NAKTIS atidarymas


Paskutinieji „Poezijos pavasario“ renginio atgarsiai nuaidėjo ir Paežerių dvaro sodyboje


Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės suartėjimo šventė


Paežerių dvare vyko Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto seimo lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pasitarimas, "Savivaldybių partnerystė su artimaisiais kaimynais: bendradarbiavimo geroji patirtis, problemos, veiksmingo sprendimo pasiūlymai"

 

Velykinė šeimų šventė ,,Per dvarelį takeliu bėga kiškiai su krepšiu, tam krepšy daug margučių - ieško jie gerų vaikučių” 


Paežerių dvaro rūmuose pasirašytas ketinimų protokolas dėl bendros paraiškos teikimo, kurį pasirašė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir Nesterovo /  Stalupėnų rajono savivaldybės administracijos vadovas Oleg Kutin. Šiuo tarpvalstybiniu bendradarbiavimu bus siekiama pagerinti Vilkaviškio ir Nesterovo rajonų viešąsias erdves
poilsiui, sportui, didinti vaikų bei jaunimo užimtumą, užtikrinant būtinos sporto infrastruktūros plėtrą, populiarinti sveiką gyvenimo būdą
 


Praūžė ,,Menų dūzgės“, kurių metu buvo pristatytos keturios naujos edukacinės programos: ,,Tai iš sapno  pasakėlės pas vaikus keliauja lėlės...“,  „Maistas ir drabužiai Lietuvos dvaruose“, ,,Piemenėlių džiaugsmai ir rūpesčiai“, ,,Suvalkietiškas tautinis kostiumas“


Paukštelių sutiktuvių popietė 


Respublikinė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų konferencija

 


Paežerių – Lietuvos mažosios kultūros sostinės atidarymo šventė ir Kazio Bradūno 100-ųjų gimimo metinių minėjimas


Praūžė Užgavėnių šventė Paežerių dvare


Šiupinio virimo varžytuvės Priekulėje


Paežerių dvare lankėsi nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon


Dvarų senovinės muzikos festivalis „Viva la musica“


MAŽŲJŲ LIETUVOS KULTŪROS SOSTINIŲ DIENOS VILNIUJE


Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Latvijos gynybos ministras Raimondas Bergmanis (Raimonds Bergmans) vieši Paežerių dvaro rūmuose


Gyvosios istorijos diena Paežerių dvare


Paežerių dvaro festivalis - 2016 m.


Rūmų atidarymas